Komunikat Komisji SRK

Komisja SRK przypomina o opublikowanym w dniu 12.03.2020 komunikacie władz PZJ w sprawie organizacji imprez sportowych. W związku z tym niezależnie od Organizatora zawody w dniu 28.03.2020 w Rytomoczydłach oraz zawody w Ciosny w dniu 4.04.2020 nie odbędą się. Dalsze zaplanowane w kalendarzu rajdowym zawody, będą zależały od rozwoju sytuacji w naszym kraju i czasu trwania stanu zagrożenia epidemicznego. 

Zwracam się z prośbą do Organizatorów o kontakt z Komisją SRK jeśli będą przewidziane zmiany terminów planowanych zawodów celem naniesienia ich do kalendarza. 

Na pewno rok 2020 będzie trudny dla nas wszystkich, pomimo to będziemy czekać aby powrócić na przepiękne szlaki rajdowe w kraju i poza granicami Polski.

______________________________________

12.03.2020
W związku z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemii koronawirusa, a także odwołaniem zajęć w szkołach, przedszkolach i na uczelniach wyższych przez Ministerstwo, Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich jeździeckich imprez sportowych rozgrywanych od 16 marca 2020 do czasu odwołania środków nadzwyczajnych przez władze państwowe. Dokładna data przywrócenia rywalizacji podjęta będzie w odrębnej uchwale.

Wszelkie imprezy mistrzowskie oraz międzynarodowe organizowane w Polsce, w przypadku zmiany ich terminu tj. przesunięcia lub odwołania korzystać będą z pierwszeństwa w kalendarzu imprez.  Opłaty za wpis do kalendarza PZJ za imprezy odwołane z powodu epidemii koronawirusa zostaną zwrócone.