KOMERCYJNE KONSULTACJE w SPORTOWYCH RAJDACH KONNYCH – ZAMEK KLICZKÓW 5.03.2022

Drodzy zawodnicy, trenerzy, instruktorzy, właściciele koni, organizatorzy, rodzice, wolni słuchacze, widzowie oraz wszyscy zainteresowani konkurencją sportowych rajdów konnych.
Wspólnie z doktorem Piotrem Szpotańskim, Małgorzatą Kram i Piotrem Słomczykowskim zapraszam Państwa do udziału w szkoleniu/konsultacji wytrzymałościowej w Kliczkowie w dniu 5 marca 2022 r.
Szkolenie przewidziane jest na 10 godzin zegarowych a w tym godzinna przerwa obiadowa i kilka przerw kawowych wg zapotrzebowania.
Szkolenie prowadzą 3 znakomitości i fachowcy w swoich dziedzinach.

9:00 – 12:00 – Małgorzata Kram – okiem sędziego

1. Przepisy jeździeckie – jak z nich pomocnie korzystać? Poziomy i rodzaje uregulowań, przepisy o sporcie, przepisy ogólne, przepisy szczegółowe konkurencji SRK. Czasy etapów, czasy wejść na bramkę weterynaryjną, odcinek obserwowany. Zmiany w przepisach.
2. Współpraca osób oficjalnych, organizatorów, zawodników, trenerów i właścicieli koni – jak pogodzić oczekiwania i możliwości? Dyskusja z Państwem.

3. Praca w ręku – nieoceniony a niedoceniony element szkolenia konia rajdowego.

4. Pytania i odpowiedzi.

12:00 – 13:00 – przerwa obiadowa

13:00 – 17:00 doktor Piotr Szpotański – okiem lekarza weterynarii

Szeroko rozumiany temat związany z przepisami leczenia konia rajdowego przed, w trakcie i po zawodach – leki, wcierki, substancje zakazane. Dyskusja z Państwem, pytania i odpowiedzi.

17:00 – 19:00 – Piotr Słomczykowski

1.Charakterystyka sprzętu używanego w SRK.

2. Różnice w produktach różnych firm.

3. Jak właściwie dopasować sprzęt do konia i jeźdźca?

4. Różnice w materiałach stosowanych do produkcji sprzętu – jak rozpoznać?

5. Pulsometry i zegarki sportowe – charakterystyka.

6. Pytania i odpowiedzi.

Niniejsze szkolenie zostało zorganizowane dla Państwa, aby stworzyć możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości, znalezienia odpowiedzi na nurtujące i trudne pytania przed sezonem startowym. W obliczu dynamicznie zmieniających się przepisów jeździeckich oraz weterynaryjnych a także w obliczu rychłego postępu związanego z coraz to nowszą generacją sprzętu jeździeckiego pragnę stworzyć Państwu możliwość znalezienia odpowiedzi „u źródła”. Jest to jedyna okazja aby w przyjaznej atmosferze móc zdobyć informacje, które pozwolą Państwu jeszcze efektywniej czerpać satysfakcję ze startów w zawodach rozgrywanych w konkurencji sportowych rajdów konnych. Żadne Państwa pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Sama opowiem też i kilku zmianach, które zostaną wdrożone w realizację zawodów na Zamku Kliczków w tym roku.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu – 250 zł za osobę

W ramach opłaty otrzymują Państwo obiad dwudaniowy z napojami, nielimitowany dostęp do barku kawowo – herbacianego oraz do słodkiego poczęstunku.

Termin zgłoszenia: do 2 marca 2022 roku na adres mailowy asanek10@wp.pl. Obowiązuje zaliczka w wysokości 100 zł (numer konta do wpłaty zaliczki zostanie podany w mailu zwrotnym).

Organizator zastrzega prawo odwołania szkolenia w przypadku małego zainteresowania środowiska. Informacja będzie podana najpóźniej dnia 3 marca 2022 roku.

Wizyta w Zamku Kliczków może też być znakomitą okazją do treningu wytrzymałościowego w Borach Dolnośląskich. W tym celu należy kontaktować się ze Stajnią Książęcą – Rafał Bodzianny, tel. 796658988.

UWAGA ZAWODNICY – Zawody międzynarodowe, zawody ogólnopolskie, zawody regionalne, zawody towarzyskie, Mistrzostwa Polski Seniorów – Zamek Kliczków 12-14.08.2022 r.

Zapraszam Państwa serdecznie i mam nadzieję na liczne przybycie do Zamku Kliczków.

Anna Krzesiewicz

tel. 603499848